Michelangelo Buonarotti chiamato "il divino" ancora in vita. Išties, jo skulptūromis galima žavėtis nenuilstamai. Beatodairiško tikėjimo i Dievą ir visiško pasišventimo menui ugnis degė Michelangelo širdyje iki pat jo mirties. Neįmanoma likti abejingiems žiūrint į šio genijaus kūrinius, ir dar ypač su gidės paaškinimais!
Aplankysime Cappelle Medicee, Medičių giminės laidojimo koplyčias, kur pamatysite penkias Michelangelo sukurtas antkapines skulptūras, rymančias ant sarkofagų - Dieną, Naktį, Aušrą ir Sutemas - simbolizuojančias nemaldomo laiko tėkmę ir žmogiškos egzistencijos tragizmą. Koplyčios architektūra – tai pačio Michelangelo kūrinys, viską gaubiantis lyg gedulinga aura.
Toliau eisime į Galleria dell‘Accademia, kur saugomas jo garsusis Dovydas ir Pieta Palestrina bei Belaisvių skulptūros. Dovydas, biblinis žydų herojus, nugalėjęs milžiną Galijotą, jus pakerės savo dydžiu, laisvos asmenybės grožiu bei žmogiškos valios galybe. Jį sukūręs, dvidešimtšešerių metų Michelangelo, 1503 metais tapo didžiausiu Italijos skulptoriumi, o jo Dovydas – dabartinės Italijos simboliu.
Šioje galerijoje taip pat eksponuojami Florencijos dailininkų XIII – XIX a. paveikslai, tokių kaip Botticelli, Peruggino, Ghirlandaio, Pontormo ir kt. Be to, čia yra kompozitoriaus Luigi Cherubini vardu pavadintas Muzikos instrumentų muziejus, kuriame saugojamas seniausias vertikalaus pianino prototipas, vienintelis Stradivari sukurtas altas, taip pat smuikas, kurio melodijų dar klausėsi Medičiai.
Palikę galerija, toliau seksime Michelangelo pėdsakais, ir keliausim į Bargello Nazionalinį muziejų, kur yra Bakcho, Apolono-Dovydo skulptūros, Bruto biustas ir Tondo Pitti bareljiefas.